Питання про виробництво та фізико-механічні характеристики продукції

Навіщо потрібен гіпс у технології автоклавного газобетону?

Гіпс використовується як регулятор структуроутворення під час зростання масиву, а також  для поліпшення фазоутворення під час процесу автоклавування.

Наявність в бетонній суміші гіпсу дозволяє інтенсифікувати технологічний процес набору міцності зелених масивів, тобто скорочується час дозрівання масивів, а також позитивно позначається на міцності готового продукту, морозостійкості, усадці при висиханні.

Добавка гіпсового щебеню в бетонну суміш має «армуючий» ефект, гіпс, вступаючи в реакцію з вапном, з подрібненим піском, кристалізується у вигляді голок.

Що таке D400 та D500 ?

Марка бетону за середньою густиною. Тобто, це вага виробів об’ємом 1 м³, яка в сухому стані має вагу 400 або 500 кг/м³.

На етикетці міститься інформація про блоки: А13С; 600×300×200; D500; C2,5; F50; К; ДСТУ Б В.2.7-137:2008. Як це розшифрувати?

Це означає, що блоки підходять для мурування стін, тип 13С (розмір блока), довжина 600 мм, товщина 300мм, висота 200мм, марка бетону за середньою густиною D500, клас бетону С2,5, марка бетону за морозостійкістю F50, використовуються для мурування на клею, виготовлені згідно вимог ДСТУ Б В.2.7-137:2008.

Яка роль цементу у виробництві автоклавного газобетону?

Додавання цементу в процесі виробництва відіграє суттєву роль. У ніздрюватих бетонах автоклавного тверднення міцність досягається в процесі автоклавування (при t до 195°С та тиску 12 атм). Під час автоклавування утворюються нові мінерали — гідросилікати кальцію, які надають міжпоровим перегородкам, отже й самому матеріалу високу міцність.

Який пісок використовується в технології?

У процесі виробництва до суміші додається річковий пісок або кар’єрний пісок з мінімальним вмістом глинистих домішок.

Чи є матеріали, у яких показники теплопровідності/міцності кращі?

Серед конструкційно-теплоізоляційних стінових матеріалів автоклавний газобетон є ідеальним прикладом співвідношення ціна/якість. Завдяки низькій теплопровідності та високій міцності при помірній ціні він є унікальним будівельним матеріалом.

Що надає газобетону білий колір?

Колір газобетону залежить від утворення гідросилікатів кальцію у процесі автоклавної обробки матеріалу.

Що зможе переконати забудовника у тому, що газобетон міцний?

Свідченням міцності газобетону є протоколи випробувань та сертифікати якості продукції, які підтверджують, що матеріал відповідає всім вимогам нормативної документації.

Що таке С2,0; С2,5  т.д.?

Це позначення класу бетону за міцністю при стиску. Суть методу полягає у вимірюванні значення стискальних зусиль, які викликають руйнування бетону.

Чим відрізняється пінобетон від газобетону?

Пінобетон відрізняється від газобетону способом пороутворення. Ніздрювата структура пінобетону утворюється внаслідок перемішування бетонної суміші з піноутворювачем. Структура газобетону утворюється внаслідок спучування суміші газоутворювача (алюмінієва паста) з гідратами окису кальцію (вапно). Також пінобетон виробляється переважно неавтоклавного твердіння, тоді як газобетон переважно автоклавний. Спосіб твердіння впливає на фізико-механічні характеристики пористих бетонів.