Переваги та недоліки газобетону

Газобетон (газобетонний блок або газоблок) – це будівельний матеріал, який має вигляд геометрично правильного каменя з рівномірно розподіленими по всьому об’єму порами діаметром у декілька міліметрів.

Процес виробництва газоблоків

 Для виробництва газобетонного блока використовують кварцовий пісок, цемент, воду та спеціальний газоутворювач – зазвичай дрібнодисперсний металевий алюміній. Також у складі газоблоку можуть бути вапно, гіпс і промислові відходи, наприклад, шлаки металургійних виробництв і зола.

Під час виробництва газоблоків усі інгредієнти змішують. Потім отриманий розчин заливають у спеціальну форму. Наявність газоутворювача, який взаємодіє із розчином, зумовлює утворення пор. Опісля цементний розчин збільшується в обсязі. Після того, як відбудеться процес схоплювання, моноліт виймають із форми та розрізають на заготовки плит, блоків, панелей тощо. Через певний час їх піддають обробці водяною парою в автоклаві для зміцнення або ж висушують в електронагрівальних сушильних камерах. Відповідно до застосованої технології обробки, розрізняють автоклавний і неавтоклавний газобетон (природне тверднення). В автоклавного газобетону зв’язною речовиною є вапно. Затвердіння відбувається за високих температур і тиску. У неавтоклавного способу сполучним компонентом для утворення газоблоку є цемент.

Сфера використання газобетону

 Газобетонні блоки застосовуються під час будівництва житлових, комерційних та промислових будівель. Зазвичай із газобетону будують стінові та перегородкові блоки. Також він є основою для армованих виробів (плит покриття, перемичок тощо).

Газоблоки використовують як матеріал для зовнішніх стін будинків невеликої поверховості. У багатоповерхових спорудах газобетон часто застосовується як складова для огороджувальної конструкції.

Також газоблок – відмінний матеріал для елементів теплоізоляції, наприклад, короби для трубопроводів або ж для виготовлення вогнестійких виробів.

Переваги газобетону як будівельного матеріалу

 Газобетон є дуже популярним матеріалом під час спорудження об’єктів, оскільки має низку будівельних і експлуатаційних переваг. Серед них:

 • висока міцність на стиснення – один блок витримує навантаження у декілька десятків тонн;
 • теплоізоляційність – стіни із газоблоку зберігають тепло узимку, а влітку не перегріваються;
 • висока паропроникність дозволяє вивільняти надлишок вуглекислого газу та водяної пари назовні;
 • водонепроникність – сорбційна вологість матеріалу у середньому становить 5-10% за масою;
 • морозостійкість – газобетон не псується під час процесів заморожування та розставання;
 • високий рівень звукової ізоляції забезпечується завдяки пористій структурі;
 • екологічність;
 • менший рівень природної радіоактивності, порівняно зі звичайним бетоном;
 • можливість економити – один стандартний газобетонний блок прирівнюється до 18 цеглин, що дозволяє заощаджувати на розчині для кладки;
 • легкість в обробці – навіть за допомогою ручних інструментів газоблоки можна переробити у потрібну форму та розмір;
 • пожежобезпечність – газобетон належить до класу негорючих матеріалів та здатний утримувати пряме полум’я упродовж 3-7 годин;
 • стійкість до корозії, гниття чи дії хімічних елементів.

Недоліки газоблоків

До мінусів використання газобетонних блоків належать:

 • крихкість – попри те, що стіни з газобетону – міцні, окремі блоки можуть легко пошкодитися;
 • гігроскопічність – здатність вбирати водяний пар перешкоджатиме проведенню якісних оздоблювальних робіт. Тому під час ремонту газоблоки варто обробити спеціальною ґрунтовкою;
 • труднощі з кріпленнями – газобетон не достатньо добре тримає звичайні елементи кріплення, однак на ринку є асортимент спеціальних кріплень для газобетонних блоків.

 Визначення якості газобетонних блоків

Перед купівлею газоблоків потрібно звернути увагу на такі характеристики: однакове розташування та об’єм пор, їхня закритість, геометрично правильна форма блоків.